DrukujDrukuj

Odra Opole - historia strony internetowej klubu

Współautorzy:
  • marcjaszg
  • Krzysztof Ogiolda
  • online

Pierwsza strona internetowa poświęcona tylko i wyłącznie bogatej historii Opolskiego Klubu Sportowego "Odra" Opole - http://www.historia-odry.opole.pl. Głównym jej celem jest popularyzacja dobrego imienia klubu oraz miasta w sieci wśród sympatyków piłki nożnej w Polsce i na całym świecie. Strona jest obowiązkową lekturą każdego kibica klubu. Powstała 11 kwietnia 2007 roku z inicjatywy opolskiego historyka Sebastiana Bergiela.

Autor strony zapoczątkował zupełnie nową inicjatywę związaną z klubem sportowym "Odra" w Opolu. Przypomnienie bogatych kart historii z działalności "niebiesko-czerwonych" stało się głównym priorytetem i w ramach możliwości systematycznie uzupełnia brakujące luki historyczne, które powinien znać każdy szanujący się kibic w Opolu.

Autor wyszedł z założenia, że aby zrozumieć teraźniejszość musimy poznać przeszłość, ponieważ jest to klucz do rozszyfrowania procesów, jakie nastąpiły obecnie, a które są konsekwencją wydarzeń z przeszłości.

Jednym z podstawowych czynników, które spowodowały, iż została podjęta decyzja o utworzeniu tego typu strony był fakt, jak mówi autor "(...) pomijania spraw historycznych związanych z "Odrą" Opole zarówno na rynku wydawniczym, jak i w internecie. Ubolewam nad faktem, że największy klub naszego regionu nie posiada tak na dobrą sprawę własnej monografii z prawdziwego zdarzenia, a przecież jest o czym pisać. Być może moja inicjatywa skłoni działaczy opolskiej "Odry" do przyjrzenia się tej sprawie nieco bliżej i zainteresowania się historią niedawnego jubilata.

Strona została podzielona na odpowiednie działy, dzięki którym stała się przejrzysta i czytelna. Aktualizowana jest regularnie 4-5 razy w tygodniu, w zależności od możliwości osób pracujących na serwisem.

Dział Historia 1945-2009 to podstawowe informacje na temat klubu oraz największe sukcesy klubu w skrócie

W Nowościach pojawiają się informacje na temat nowych materiałów zamieszczonych na stronie.

Działy 1945-1960, 1960-1975, 1975-2000, 2000-2007 zawierają wszelkiego rodzaju informacje, felietony, artykuły związane z w/w okresami działalności klubu.

Znani "Niebiesko-czerwoni jak tytuł wskazuje, znajdą się tutaj wybrane postacie związane z "Odrą" Opole, których nazwiska kojarzone są nie tylko w Opolu, ale również postaram się zamieszczać notki biograficzne mniej znanych piłkarzy, trenerów czy działaczy z Oleskiej.

Europejski puchary - występy opolskiej "Odry" na arenie międzynarodowej w Pucharze Karla Rappana oraz Pucharze UEFA.

Juniorzy - tutaj znajdują się informacje na temat sukcesów opolskiej młodzieży, których było naprawdę sporo.

Inne - ten dział poświęcony został m.in. kibicom "Odry" oraz tym, co związane z klubem nie zawsze na boisku.

Ciekawostki - krótkie, zwięzłe informacje na temat "Odry", o których nie zawsze się mówi.

Fotografie - historyczne, archiwalne zdjęcia piłkarzy, trenerów, działaczy, stadionu i kibiców.

Kibice - archiwalne fotografie fanów klubu, relacje prasowe, wspomnienia.

Wywiady - rozmowy z piłkarzami, trenerami oraz kibicami.

Wszystkie materiały i teksty pochodzą w większości z prywatnych zbiorów autora, z których korzysta on przy tworzeniu strony. Są to przede wszystkim publikacje o charakterze sportowym oraz archiwalna prasa, która jest nieocenionym źródłem. Dodatkowo garść informacji czerpana jest z Internetu oraz osób prywatnych, udostępniających swoje materiały związane z klubem.

Serwis prowadzony jest obecnie przez dwie osoby: Sebastiana Bergiela oraz Jana Morawiaka. Administratorem serwisu jest Daniel J-23, a czynnie wspomaga serwis Jerzy Jakubiak.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)